Sprawdź, z jakimi wyzwaniami na codzień mierzy się tester oprogramowania i dobrze przygotuj się do zawodu testera oprogramowania!
28 kwietnia 2020
W poprzednich artykułach Zgłoszenie defektu, priorytet i ważność, oraz Produkty procesu testowego mieliśmy okazję zapoznać się z budową i prawidłowym zastosowaniem produktów pracy testerskiej. W tym wpisie zobaczysz jak utworzyć
21 kwietnia 2020
Jeśli przygotowujesz się do egzaminu ISTQB z pewnością trafisz na tematykę testowania opartego na strukturze. W dużym uogólnieniu opiera się ono na testowaniu przepływu sterowania i przepływu danych. Przykładowo, dla
13 kwietnia 2020
W poprzednim wpisie Zgłoszenie defektu, priorytet i ważność rozpisałem jakie są najczęściej pomijane punkty dobrego zgłoszenia błędu. Umieściłem tam również przykładowy formularz zgłoszenia. Jednak skupienie się na samym zgłoszeniu błędu

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Sprawdź inne teksty

Webinary, spotkania i wydarzenia sponsorowane przez Sii Polska.

 

Testerzy są wśród...was! Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wygląda praca testera, wymienić się doświadczeniami, poznać ludzi z tego świata to zachęcam do śledzenia i udzielania się w lokalnych społecznościach/meetupach testerskich. Wybierając się na wydarzenia w waszych miastach możecie nabrać masę dodatkowego doświadczenia, oraz zyskać wartościowe kontakty. Poniżej zamieszczam spis lokalnych społeczności testerskich rozmieszczonych po całej Polsce:

Społeczności testerskie:

AppQa - Mobile Testing Meetup

(Warszawa)

Jeżeli szukasz wiedzy oraz chcesz poznać ludzi z Warszawy, którzy na codzień zamują się testami aplikacji mobilnych, ale i nie tylko, to AppQa - Mobile Testing Meetup jest idealnym miejscem dla Ciebie.

BiałQA

(Białystok)

BiałQA to ludzie, którzy chcą pogłębiać wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności na polu związanym z szeroko pojętym terminem “jakości systemów informatycznych”. Nasza inicjatywa kierowana jest głównie do testerów, QA managerów, analityków ale również programistów i kierowników projektów.

Bielko-BiałQA

(Bielsko-Biała)

Bielsko-BiałQA to społeczność zrzeszająca testerów i wszystkich tych, którym leży na sercu jakość wytwarzanego oprogramowania, z Bielska-Białej i okolic.Naszym celem jest integracja i wzajemna edukacja.

;

B2B Test Team (Warszawa)

B2B TestTeam to społeczność, stworzona przez spółkę B2Bnetwork dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepszą jakość oprogramowania.Testowanie oprogramowania płynie w naszej krwi, sercach i tkwi od początku w naszych umysłach.

B2B TestTeam

DebatQA

(Poznań)

Przestrzeń do dzielenia się wiedzą, międzypraktykowej integracji i dyskusji na tematy niekoniecznie łatwe.

EPAM QA Talks

(Kraków)

As EPAM we want to share the knowledge and engage more with QA developers, give back, learn, and through that grow. Special for you, our speakers: Agnieszka, Pawel and Filipi will share their experience. You can’t miss it! Come and join us on the evening dedicated to QA and meeting new people over tasty pizza slices.

Girls Who Test

(Poznań, Warszawa)

"Girls Who Test" = non-profit działania profesjonalistek software quality assurance, które po godzinach dzielą się doświadczeniem i wiedzą z innymi. Materiały: https://bit.ly/QAstart i grupa Girls Who Test Community

KielecQA

(Kielce)

KielecQA to społeczność testerska zrzeszająca miłośników testowania z województwa Świętokrzyskiego i nie tylko

KoszalinQA

(Koszalin)

Grupa założona z myślą o testerach, programistach i entuzjastach QA z Koszalina i okolic, którzy w swojej profesjonalnej karierze dbają o jakość projektów IT.W centrum zainteresowań grupy jest poszerzanie praktycznych umiejętności w dziedzinie testowania oprogramowania.

KoszalinQA

Kraków.assert()

(Kraków)

We think that software quality is a shared responsibility. It is not limited to a single person or functional role. It doesn't matter if you are a tester, a developer, or a product owner. Once you are a member of the team you own the quality of the product, as a personal responsibility. With kraków.assert() we want to bring together people of different backgrounds that are passionate about building high quality software products that they can be proud of. There are many ways to achieve this goal. Let's talk about them.

kraków.assert()

KraQA

(Kraków)

KraQA to inicjatywa ludzi związanych z tworzeniem systemów informatycznych, a w szczególności osób dbających o jakość oprogramowania: testerów, członków teamów QA oraz wszystkich pasjonatów wykrywania defektów software’u. Na terenie Krakowa i Małopolski pracują tysiące takich osób – KraQA to przestrzeń dla wymiany doświadczeń, wspólnego dokształcania i rozwiązywania problemów: co dwie, trzy, dziesiątki głów – to nie jedna!

KraQA

LogCat

(Wrocław)

Testujesz aplikacje mobilne? A może interesuje Cię ten temat?Jeśli tak, to jesteśmy pewni, że nie może Cię zabraknąć na pierwszym w Polsce meetupie dla testerów aplikacji mobilnych - LogCat - Mobile Testing Meetup.

LubQA

(Lublin)

LUBQA jest przestrzenią swobodnej wymiany myśli i doświadczeń dla testerów oprogramowania jak również każdego komu jakość oprogramowania leży na sercu :)

ŁódQA

(Łódź)

ŁódQA to społeczność zrzeszająca pasjonatów jakości oraz testowania oprogramowania z okolic Łodzi.

ŁuczniczQA

(Bydgoszcz)

ŁuczniczQA powstała z myślą o integracji i współdziałaniu bydgoskiej (i nie tylko) społeczności testersko - QA-owej. Szukają innych chętnych do otwartej rozmowy nt. jak się QA-uje u was i jakie macie problemy?

PANDA

(Łódź)

Interesujesz się automatyzacją testów lub zagadnieniami związanymi z testowaniem wydajności?Chcesz podyskutować z weteranami z branży QA i wymienić się wiedzą? Zapraszamy na spotkanie PANDA! PANDA (skrót od Performance and Automation) to spotkanie organizowane dla osób z branży IT, w tym przede wszystkim: Testerów Automatyków, Testerów Wydajności oraz osób zainteresowanych tymi zagadnieniami.

PANDA Performance and Automation

PapryQArz

(Szczecin)

Celem spotkań papryQArz jest integracja branży IT, głównie testerów i osób zajmujących się szeroko rozumianą jakością.

PTaQ

(Poznań)

Poznań Testing and Quality

QA Has Power

(Wrocław, Łódź, Poznań)

Czy jesteś testerem manualnym (albo inną osobą pracującą przy projektach programistycznych, ale nie zajmującą się programowaniem) i chcesz nauczyć się automatyzować, ale nie wiesz od czego zacząć? A może piszesz już scenariusze w Gherkinie, ale chcesz się dowiedzieć, jak to działa "od środka"?

QAtowice

(Katowice)

QAtowice to społeczność zrzeszająca pasjonatów jakości oraz testowania oprogramowania z okolic Katowic i całego Śląska.

Quality Meetup

(Gliwice)

Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych.Co roku organizujemy konferencję Quality Excites. (http://www.qualityexcites.pl) Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA.

Quality Meetup

Quality Questions (Kraków)

Calling all IT enthusiasts! May good practices be with you on tech events - meetups, conferences, workshops, trainings and hackathons powered by Grand Parade!High-Quality Code Fans is a group for all Developers, QAs, Admins, Project Managers and IT enthusiasts generally.Our goal is to bulid a community of professionals and hiqh-quality code fans. We want to present you case studies and challenging lines of code, which give professionals and advanced code-lovers fresh view on their work.

High-Quality Code Fans

QA Summer Fest (Kraków)

Świat bez testerów? Google Play i App Store z pewnością zmieniłyby swoje nazwy na Premium Chaos Sellers. Takiej wizji i takich aplikacji nie chciałby nikt.

 

Quality3D

(Wrocław, Warszawa)

Cykliczne spotkania dla osób z branży IT, zainteresowanych tematyką jakości procesów i produktów. Naszym celem jest uzupełnienie działania istniejących już inicjatyw i dyskusja o nieco innym ujęciu jakości – szerszym i bardziej holistycznym.

RzeQA

(Rzeszów)

Pomysł na projekt RzeQA zrodził się w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tematyką QA w branży IT wśród społeczności rzeszowskiej. Przez ostatnie lata Rzeszów stał się jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków informatycznych w Polsce, czego dowodem jest coraz większa liczba oddziałów firm zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania w naszym regionie. Dzieje się tak między innymi dzięki rzeszowskim uczelniom kształcącym silne kadry inżynierów.

Ślonzacz-QA

(Katowice)

ŚlonzaczQA to oddolna inicjatywa, której celem jest wymiana doświadczeń między osobami związanymi z ogólnie rozumianą jakością oprogramowania. Nasze spotkania kierujemy do testerów, kierownictwa projektów, inżynierów jakości, managerów QA, analityków biznesowych czy product ownerów.

TestIT

(Wrocław)

Our meetup is for sharing knowledge between junior and experienced testers and Software Quality Assurance Engineers.

TestIT - Testing Meetup

TestinQA

(Wrocław)

Grupa skupia testerów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą.

TorQA

(Toruń)

TorQA powstała z myślą o integracji i współdziałaniu toruńskiej (i nie tylko) społeczności testerskiej.

TrojQA

(Trójmiasto)

TrojQA jest projektem, którego myślą przewodnią jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie jakości oprogramowania. Zapraszamy na spotkania!

WarszawQA

(Warszawa)

WarszawQA - Warsaw Quality Assurance Group, to inicjatywa dedykowana dla ludzi związanych z obszarem zapewnienia jakości oprogramowania: testerów, inżynierów jakości oprogramowania, QA managerów, ale także analityków, kierowników projektów oraz twórców oprogramowania.Celem projektu jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy pasjonatami obszaru zapewnienia jakości oprogramowania, a także możliwość rozmowy i poznania ludzi o zbieżnych pasjach.

WrotQA

(Wrocław)

Testerskie echo Wrocławia :-).

ZielonQA

(Zielona góra)

ZielonQA - zielonogórska społeczność testerów oprogramowaniaGlobalLogic organizuje spotkanie dla entuzjastów testowania oprogramowania. Celem spotkania jest wymiana wiedzy, doświadczeń i opinii wśród testerów oraz pasjonatów tematyki testowania.Jeśli chcesz posłuchać ciekawych prelekcji, dzielić się najlepszymi praktykami i spędzać czas wśród najlepszych testerów - ZielonQA jest właśnie dla Ciebie.

22 marca 2020
Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma wydarzeń testerskich

Wydarzenia związane z testowaniem

DOWIEDZ SIĘ, JAK ZOSTAĆ TESTEREM

REMIGIUSZ BEDNARCZYK

Remigiusz Bednarczyk

To nie feature. Testerze, znalazłeś buga! Przeniesie Cię do Artykułów.

Znajdź mnie na mediach społecznościowych